Porażka na zakończenie sezonu z Wisłoką E-mail
Autor: redakcja
Saturday, 16 June 2018

Unia Nowa Sarzyna – Wisłoka Dębica 2:6 (0:4)
bramki: Florek (63.), (K. Błajda 86.) - Bożek (1.), Żuchowicz (7., 27., 65.), Łanucha (45.), Ślęczka (77.)

Unia: Żuraw (85. Osipa) – Florek, Pieróg, Klocek, Wiatr (46. Bielak), Grześkiewicz, Flis, Sarzyński (46. Wośko), Filip (75. Rogowski), Madej, K. Błajda.

Wisłoka:
Balasa – Król (81. Mazur), Tubek, Fedan – Bożek (59. Fryz), Pęcak, Motyka (75. Węgrzyn), Ślęczka, Maik (59. Nowak), Łanucha – Żuchowicz (70. Szewczyk).

Sędziował: Pająk (Rzeszów). Widzów: 300.

To było smutne popołudnie na stadionie Unii w Nowej Sarzynie, bo nasz zespół spotkaniem z Wisłoką Dębica żegnał się z IV ligą po jednym sezonie. Unici podzielili tym samym los Sokoła Sokolniki i Stali Gorzyce, którzy także nie poradzili sobie w tej klasie rozgrywkowej, awansując ze stalowowolskiej okręgówki. Ostatni, pożegnalny mecz nie miał prawa gospodarzom się udać, bo już po siedmiu minutach Wisłoka po trafieniach Bożka i Żuchowicza prowadziła 2:0. Gospodarze rozkojarzeni popełniali kolejne błędy, a goście bezwględnie je wykorzystywali. Następne gole dorzucili Żuchowicz i z rzutu wolnego Łanucha. Wynik 0:4 do przerwy zwiastował pogrom. W drugiej części także padły cztery bramki. Na szczęście trafiali także Unici. Honor uratowali najpierw Florek, a potem pięknym uderzeniem Krystian Błajda. Okazji do zdobycia bramek Unici mieli znacznie więcej, ale dobrych sytuacji nie wykorzystali, m.in. Filip, Grześkiewicz i Flis, a K. Błajda z wolnego trafił w poprzeczkę. Dla gości bramki zdobyli jeszcze Żuchowicz i Ślęczka.
Unici kończą więc sezon na 14 pozycji z dorobkiem 30 punktów, gdyby nie spadki podkarpackich ekip z III ligi, ta pozycja dałaby Unii utrzymanie. Trudno jednak oszukać statystykę, która pokazuje, że  zazwyczaj dopiero 40 pkt. dawało utrzymanie w IV lidze. W tym sezonie ten komfort dawało już 37 pkt, ale każdy z zespołów miał dwa mecze mniej z uwagi na wycofanie się Cosmosu Nowotaniec. Czerwono-biało-niebieskim zabrakło zatem 7 pkt. do utrzymania.
Jednocześnie w zespole kończy się pewna epoka. Z funkcji trenera po pięciu latach rezygnuje Grzegorz Sroka, który budował ten zespół od podstaw. Buty na kołku zawiesza bramkarz Tomasz Osipa, który wszedł na ostatnie 5 minut meczu z Wisłoką pożegnać się z kolegami i kibicami. Miejmy nadzieję, że ta drużyna się nie rozsypie i większość tej młodej, utalentowanej kadry nadal będzie reprezentować barwy Unii.

niedziela 17.06 godz 12:30  wyjazd druzyny juniorów  do  Kamienia

SOKÓŁ Kamień - UNIA Nowa Sarzyna (godz.14:00)

Monday, 11 June 2018

Sokół Nisko - Unia Nowa Sarzyna 1:2 (0:2)
bramki: Tura (58.) - Filip (25. i 45.)

Sokół: Wietecha -Pliszka (75. Puzio), Maciorowski, Lebioda, Wojtak- Sudoł, Niedziałek, Tyczyński (75. Kowal), Woźniak – Serafin, Tur.

Unia: Żuraw – Pieróg, Klocek, Grześkiewicz, Wiatr – Sarzyński (78. Bielak), Flis, Błajda, Florek, Madej (78. Bielak), Filip.

Sędziował: Pych (Dębica). Widzów 600.

Goście na prowadzenie wyszli w 25 minucie, kiedy to po szybkiej kontrze sam na bramkę gospodarzy popędził Filip i nie dał szans wychodzącemu z bramki bramkarzowi Sokoła. Podwyższyć rezultat mógł w 41 minucie Klocek, jednak jego strzał głową z 10 metrów pewnie wybronił Wietecha. Gospodarze groźniej zaatakowali tuż przed przerwą, ale w rywalizacji z Turem i Serafinem bramkarz Unii, Żuraw wyszedł obronną ręką.
Po ostatniej akcji pierwszej połowy goście ponownie cieszyli się ze zdobycia bramki. Madej ograł Wojtka, wyłożył piłkę Filipowi a ten z najbliższej odległości wpakował ją po raz drugi do siatki rywala. Po zmianie stron gospodarze ruszyli do odrabiana strat i w 58 minucie strzelili bramkę kontaktową. Woźniak „miękko” wrzucił piłkę a Tur bardzo ładnym strzałem z głowy nie dał szans bramkarzowi z Nowej Sarzyny. Piłkę meczową i szansę na wyrównanie strat miał w 90 minucie Serafin, jednak piłka po strzale napastnika Sokoła nieznacznie minęła słupek bramki.
Opinie. Artur Lebioda (trener Sokoła Nisko): - Cóż można powiedzieć po takim spotkaniu. My graliśmy w piłkę, a rywal strzelał gole. Próbowaliśmy gonić wynik ale czegoś zabrakło. Mecz o nic, ale chłopcy walczyli, gdyż wiadomo - był to mecz derbowy. Przyszło wielu kibiców i na pewno to boli, że dziś schodzimy pokonani. Po sezonie odchodzę i dla mnie było to pożegnanie z niżańską publicznością. Przez te cztery lata wykonałem tu nie najgorszą pracę i po ostatnim meczu w Sieniawie ten rozdział zostanie zamknięty.
Grzegorz Sroka (trener Unii NS): – Na pewno zwycięstwo cieszy, ale jest to dla nas smutne zakończenie sezonu. Potrafiliśmy grać z górą tabeli, ale mieliśmy dużo problemów z drużynami tak jak my walczącymi o ligowy byt. Urwaliśmy punkt Sieniawie, Polonii Przemyśl, a w spotkaniach gdzie naszym wręcz obowiązkiem było wygrać schodziliśmy z boiska pokonani. Szkoda drużyny i chłopaków. Graliśmy ten sezon wychowankami, nie było nikogo z zewnątrz i brakło nieco doświadczenia i dojrzałości. Niekorzystna była dla nas zmiana terminów pierwszych spotkań rundy wiosennej. Później, grając 5 spotkań w 11 dni dla tych chłopaków to było „zabójstwo”. Mimo spadku dziękuję całej drużynie za cały sezon. Ja po 5 latach pracy w Nowej Sarzynie po ostatnim meczu odchodzę. Przyda mi się odpoczynek, pojadę na jakiś staż zagraniczny, a później zobaczymy jak się wszystko potoczy. Byłem z Unią praktycznie od dziecka i bardzo żałuje, że tak niekorzystnie ułożyły się losy w III lidze i „dzięki” temu my spadamy. Co dalej z drużyną? Nie ma u nas kokosów, pewnie kilku chłopaków będzie chciało odejść bo wiadomo, że inne kluby kuszą, ale mam nadzieję.
źródło: nowiny24.pl

Friday, 08 June 2018

Niedziela 10.06 godz 11:30  wyjazd druzyny juniorów  do Skowierzyna

Unia Skowierzyn - UNIA Nowa Sarzyna (godz.13:30)

Niedziela 10.06 godz 11:00  wyjazd druzyny trampkarzy młodszaych C2 do Jarosławia

JKS Jarosław - UNIA Nowa Sarzyna (godz.13:00)

Niedziela 10.06 godz 12:45  wyjazd druzyny trampkarzy starszych C1 do Mielca

GRYF Mielec - UNIA Elektrociepłownia (godz.15:00)

Niedziela 10.06 godz 15:30  wyjazd druzyny seniorów do Niska