Porażka na inaugurację z Izolatorem E-mail

Unia Nowa Sarzyna - Izolator Boguchwała 0:4 (0:2)
bramki: Szkolnik (30.), Róg (41., 48.), Rębisz (46.)

Unia: Żuraw - Pieróg, Kulec, Florek, Bielak - Wośko (56. M. Błajda), Sarzyński, Bigas, Sobota (56. Madej) - Klocek (46. Kwaśniak), Filip (70. Wiatr).

Izolator: Lewandowski – Gajdek, Bogacz, Dąbek, Szkolnik (85. Lusiusz) – Rębisz (76. Brogowski), Zieliński (70. Żuczek), Cupryś, Madeja (54. Szczoczarz), Domin (64. Puc) – Róg (85. Kachniarz).

sędziował: Jakub Kozner (Krosno), widzów: 500.

To nie była udana inauguracja czerwono-biało-niebieskich w rozgrywkach  IV ligi podkarpackiej. Najpierw były miły chwile w postaci wręczenia pucharów za awans przez posła Jerzego Paula i przedstawiciela Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Później szybko przyszła sroga lekcja futbolu, bo już od pierwszych minut Izolator wziął się do roboty i dwukrotnie zagroził naszej bramce. Unici pogubieni, stremowani, brakowało im spokoju i dokładności. Goście wręcz przeciwnie, weszli w ten mecz ze znakomitą organizacją gry. Unitom udało się przetrwać dwa kwadranse, a nawet pokusili się o groźny strzał autorstwa Filipa. Za chwilę z ostrego kąta próbował Bielak, ale bramkarz gości nie miał większych problemów. Goście dopięli swego w 30 min. Piłka po dośrodkowaniu jednego z graczy Izolacji odbiła się od poprzeczki i spadła pod nogi Szkolnikowi, który strzałem w długi róg nie dał szans Żurawiowi. W 41. min było już 2:0. Po błędzie naszej defensywy, wrzutkę z lewej flanki strzałem głową wykończył Róg. Najgorsze przyszło zaraz na początku drugiej połowy, kiedy to po prostych błędach Izolacja zdobyła dwa szybkie gole i przesądziła o losach tej rywalizacji. Najpierw trafił Rębisz, a za chwilę Róg, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu. Unici obudzili się za późno, ale pokazali, że gdy w ich poczynaniach jest więcej spokoju, to potrafią grać w piłkę. Stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji, ale niestety nie udało im się zdobyć honorowej bramki. Nie wiele zabrakło Madejowi, a następnie Kwaśniakowi i dwukrotnie Sarzyńskiemu. Na dziesięć minut przed końcem bliski był Bigas, który po rzucie rożnym uderzał głową. W ostatnich minutach oba zespoły miały jeszcze po jednej dobrej sytuacji, ale wynik nie uległ już zmianie. Izolator pokazał, że jest drużyną ukierunkowaną na awans. Unici zapłacili frycowe, może zbyt wysokie, ale miejmy nadzieję, że już w kolejnych spotkanich z przemyską Polonią i Cosmosem Nowotaniec pokuszą się o pierwsze punkty.