MZKS UNIA NOWA SARZYNA
Czy Unia pożegna się z IV ligą? E-mail
Thursday, 07 June 2018

 

W środę 6 czerwca rozegrano pięć zaległych spotkań 20. kolejki IV Ligi oraz trzy zaległe pojedynki III ligi gr. IV. Wyniki tych spotkań przyniosły kilka istotnych rozstrzygnięć. Po wygranej 2:0 w Przemyślu z Polonią Sokół Sieniawa na dwie kolejki przed końcem przypieczętował awans do III ligi. Dla Unii była to czarna środa, bowiem inne rezultaty sprawiły, że nasz zespół praktycznie żegna się z IV ligą. Wszystko przez nieoczekiwane zwycięstwo Piasta Tuczempy z Izolatorem w Boguchwale oraz porażkę Karpat Krosno z Podlasiem Biała Podlaska w III lidze. Piast odskoczył Unii na 5 punktów i wystarczy mu jeden punkt w ostatnich dwóch meczach, aby być w tabeli przed Unią. Mało tego, zespół z Tuczemp może przeskoczyć jeszcze zajmujących bezpieczną 12. pozycję Błękitnych Ropczyce, którzy mają już tylko jeden mecz do rozegrania w Przemyślu. Wspomniana wyżej porażka Karpat przesądziła o degradacji drużyny z Krosna do IV ligi. Oznacza to, że zajmowane w tej chwili przez Unię 14 miejsce w tabeli IV ligi jest spadkowe. Czerwono-biało-niebiescy mają szansę już tylko na 13. pozycję, ale musieliby wygrać z Sokołem w Nisku i Wisłoką Dębica u siebie oraz liczyć na dwie porażki Piasta Tuczempy, który zmierzy się jeszcze z Ekoballem Stal Sanok na wyjeździe oraz Głogovią Głogów Małopolski u siebie. Choć szanse na taki scenariusz są bardzo znikome, to może okazać się, że 13. miejsce nie pozwoli zachować ligowego bytu. Wszystko w rękach JKS-u Jarosław, który przegrał wczoraj z KSZO u siebie 0:1. Do rozegrania ma jeszcze dwa spotkania, a do trzech drużyn nad strefą spadkową traci 4 punkty. Musi zatem zdobyć jeszcze minimum 4 pkt. i liczyć na potknięcia rywali, aby pozostać w III lidze na kolejny sezon.
Unici znajdują się obecnie w beznadziejnej sytuacji i tylko splot nieprawdopodobnych zdarzeń, cud może uratować ich przed degradacją. Trudno już dziś rozwodzić się nad przyczynami takiej sytuacji, kiedy trwa jeszcze runda rewanżowa. Faktem jest jednak, że runda wiosenna nie była dobra w ich wykonaniu. O kłopotach Karpat Krosno i JKS-u i groźbie ich spadku głośno było już w rundzie jesiennej, więc cała stawka czwartoligowa musiała zdawać sobie sprawę z dodatkowego zagrożenia. Straconych punktów w tej rundzie było sporo, a gwoździem do trumny wydaje się być porażka u siebie 1:3 w sobotnim meczu z Głogovią Głogów Małopolski. W meczach z silniejszymi rywalami nasz zespół wyglądał przyzwoicie. Niestety stracił punkty z wszystkimi zespołami, które są obecnie niżej w tabeli.
Do końca pozostały jeszcze dwa pojedynki. Trzeba dać w nich z siebie wszystko i niezależnie od tego, co się wydarzy z ambicją i honorem zakończyć sezon 2017/18. Dlatego wesprzyjmy naszych piłkarzy swoją obecnością i dopingiem w tych trudnych dla nich chwilach.             


 

 
wstecz   dalej »
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Następny mecz

 vs.

18. kolejka V ligi

Siarka II Tbg. - UNIA -:-

marzec 2018

Poprzedni mecz

 vs.


17. kolejka V ligi

Rotunda Krzeszów - UNIA 2:5

sobota 10.11., godz. 13:00