Porażka Unii na inaugurację rundy wiosennej E-mail

Skrót meczu, wypowiedzi trenerów i fotogaleria na stronie nadwisla24.pl

Siarka II Tarnobrzeg - Unia Nowa Sarzyna 3:1 (1:1)

bramki: Klocek (11.) - Bierzało (45. karny), Józefiak (47.), Wełniak (63.)

Siarka II: Kieliszek – Woźniak, Józefiak, Bierzało, Wawrylak, Maik, Galara, Mróz, Kargulewicz, Wełniak, Świderski.

Unia: Żuraw - Wiatr, Pieróg (83. Wołoch), Wośko, Ulawski, Filip (68. Filip), Grześkiewicz, Gnatek (52. Kwaśniak), Madej (68. Herdyna), Klocek, Łuczak.

Unia znów musiała uznać wyższość lidera rozgrywek - rezerw Siarki Tarnobrzeg, z którymi przegrała 1:3 na stadionie przy Zwierzyńcu. Jesienią w pierwszym meczu u siebie Unici przegrali 0:3.
Mecz rozpoczął się obiecująco dla „tatarów”, którzy wyszli na prowadzenie w 11 minucie, kiedy to Arkadiusz Klocek wykorzystał błąd bramkarza i obrońcy gospodarzy. Unici nie dowieźli jednak prowadzenia do przerwy, bo po faulu Wośki, gola z karnego do szatni wbił im Michał Bierzało. W drugiej odsłonie Siarka szybko wyszła na prowadzenie po niefortunnym wybiciu Żurawia wprost w głowę Kacpra Józefiaka, a w 63. rozmontowała naszą defensywę i przypieczętowała wygraną po bramce Kacpra Wełniaka. Unici mogli zdobyć bramkę kontaktową, ale piłka po uderzeniu Artura Łuczaka zatrzymała się na poprzeczce. Tym samym pierwszych wiosennych punktów będziemy szukać w Nowej Sarzynie w pojedynku z Sanem Kłyżów.

W okresie przygotowawczym podopieczni Zenona Jańca rozegrali sześć spotkań kontrolnych, z których dwa wygrali, jedno przegrali i trzy zremisowali. Z dobrej strony w sparingach pokazywał się Artur Łuczak, który po siedmiu latach powrócił do Unii. W tym czasie grał w ŁKS Łowisko oraz KS Sarzyna, w której wyróżniał się skutecznością. Kadra Unii dodatkowo uzupełniona została młodymi wychowankami: Ernestem Maczugą, Szymonem Grabarzem, Michałem Staroniem, Jerzym Gnidcem i Bartłomiejem Gnatkiem. Z zespołem pożegnał się Sebastian Gnatek, który trafił do juniorów Stali Stalowa Wola.