Efektowna wygrana Unii - bramki ze spotkania E-mail
Sunday, 31 March 2019

Unia Nowa Sarzyna - San Kłyżów 5:1 (1:0)
bramki: A. Łuczak (3.), K. Filip (55.), A. Klocek (58. i 68.), A. Błajda (78.) - B. Madej (90. karny)

Unia: Żuraw, Wiatr, Pieróg, Wośko, Ulawski, Filip (63. Herdyna), Grześkiewicz (83. Wołoch), Klocek, Madej (74. Błajda), Łuczak, Kwaśniak (63. Gnatek).

Udanie piłarską wiosnę na własnym stadionie rozpoczęli piłkarze Unii, którzy pokonali San Kłyżów 5:1. Już w 3. minucie pierwszą bramkę w ligowym pojedynku, po powrocie do Unii zdobył Artur Łuczak, który wykorzystał dobre podanie Klocka i strzałem w długi róg nie dał szans golkiperowi Sanu. Jak się później okazało, było to jedyne trafienie w pierwszej połowie, choć okazji nie brakowało. Dziesięć minut po wznowieniu gry na 2:0 podwyższył Kamil Filip, a asystował Łuczak. Kolejne minuty należały do Arka Klocka, który przyozdobił to spotkanie dwiema ładnymi bramkami, strzelonymi z dystansu. Piątego gola dorzucił Artur Błajda, który przymierzył przy lewym słupku bramki gości. Unitom nie udało się jednak zachować czystego konta, bo w 90. minucie po zagraniu ręką Gnatka, gola z karnego zdobył Bartłomiej Madej.