Fotogaleria ze spotkania

Pogoń Leżajsk - Unia Nowa Sarzyna 1:0 (1:0)
bramka: Jakub Stefan (19.)

Skład Unii: Żuraw - Ulawski, Wiatr, Wośko, Gnatek, Wołoch (77. Błajda), Grześkiewicz, Herdyna (59. Filip), Madej, Łuczak, Grabarz (64. Kulec).

Porażką 0:1 zakończyło się derbowe spotkanie Unii z Pogonią Leżajsk. Tym samym nasi rywale zza miedzy zrewanżowali się za porażkę w rundzie jesiennej, kiedy przegrali w Nowej Sarzynie 0:1 po golu Patryka Kwaśniaka.
Mecz toczył się w morderczym upale, temperatura w cieniu osiągała około 35 stopni Celsjusza, a zawodnikom i zorganizowanej grupie kibiców Unii przyszło przebywać w pełnym słońcu, gdzie panowało "piekło". Pomimo wszystko zawodnicy obu zespołów zostawili sporo zdrowia na boisku, nie można było im odmówić zaangażowania, choć widowisko nie było porywające.
Unici z dużymi kłopotami kadrowymi i kontuzjami, nie byli faworytami tej konfrontacji, czego dowodem były ostatnie wyniki w V lidze. W ataku szarpał najwięcej Łuczak, ale brakowało mu wsparcia kolegów. Pierwsze minuty nie wskazały lepszego. W jednej z akcji lewą flanką ładnie ruszył Madej, ale odskoczyła mu piłka w decydującym momencie w polu karnym. Nie wiele spóźnił się także Herdyna do wrzutki z lewej flanki, a Wołoch z rzutu wolnego uderzył nad poprzeczką. Były jeszcze stałe fragmenty gry, a w drugiej połowie niecelne strzały Ulawskiego i Grabarza, ale czerwono-biało-niebiescy nie stworzyli w tym meczu klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Pogoń miała więcej okazji. Kilkakrotnie bardzo dobrze interweniował Żuraw, a raz uratowała gości poprzeczka. Bramkarz Unii skapitulował w 19 minucie, kiedy to szybką kontrę na bramkę zamienił Jakub Stefan i dał swojemu zespołowi zasłużone zwycięstwo. Pogoń na wygraną z Unią w meczu ligowym czekała 15 lat, bo ostatnio ta sztuka udała się jej w czerwcu 2004 r. w IV lidze podkarpackiej.

Do końca sezonu pozostała już tylko jedna kolejka. Unici zmierzą się w niej z Rotundą w Krzeszowie, gdyż na stadionie w Nowej Sarzynie trwają prace montażowe systemu nawadniania.