Wygrana na zakończenie rozgrywek sezonu 2018/19 E-mail
Saturday, 29 June 2019

 
Rotunda Krzeszów - Unia Nowa Sarzyna  2:7 (2:3)
bramki dla Rotundy: 
Krystian Szostak ⚽⚽
 
bramki dla Unii:
Artur Łuczak  ⚽⚽⚽⚽
Szymon Grabarz ⚽⚽
Kamil Filip ⚽
 
skład Unii:  Żuraw, Wośko, Wiatr, Gnatek, Ulawski, Grześkiewicz, Filip, Madej, Wołoch, Łuczak, Grabarz oraz na zmianę Herdyna i Niedbała
 
Zwycięstwem 7:2 z Rotundą Krzeszów zakończyli sezon 2018/19 piłkarze Unii w stalowowolskiej klasie okręgowej.  Z uwagi na prace przy montażu systemu nawadnainia, mecz został rozegrany na stadionie w Krzeszowie. Bramki dla czerwono-biało-niebieskich zdobyli: cztery Artur Łuczak, dwie Szymon Grabarz i jedną Kamil Filip. Dwa trafienia dla Rotundy w pierwszej połowie zaliczył Krystian Szostak.
Ostatecznie bieżący sezon Unici zakończyli na ósmej pozycji w tabeli, gromadząc 51 pkt. To o 30 mniej od mistrza Siarki II Tarnobrzeg. Unia zwyciężyła 17 spotkań i przegrała 15. Co ciekawe nie zanotowała żadnego remisu. Najskuteczniejszym strzelcem zespołu był Arkadiusz Klocek, który zdobył 13 bramek, następnie Artur Łuczak - 11 bramek i Patryk Kwaśniak - 7 goli. Wywalczenie bezpiecznej pozycji w środku stawki to dla drużyny prowadzonej przez Zenona Jańca przyzwoity wynik, tym bardziej, że zespół zmagał się z licznymi problemami kadrowymi. Z powodu kontuzji i różnych zdarzeń losowych, w rundzie wiosennej zabrakło kilku podstawowych zawodników: Arkadiusza Klocka, Marcina Pieroga, Konrada Jandzińskiego i Patryka Kwaśniaka. Szczególnie niepokojąca była końcowa odsłona rundy wiosennej, w której Unici zanotowali pięć zasłużonych porażek z rzędu. To pokazuje, że drużyna ta potrzebuje wzmocnień, bo wszystko na to wskazuje, że poziom sportowy V ligi w przyszłym sezonie będzie wyższy, choćby ze względu na spadek z IV ligi Stali Gorzyce i Sokoła Nisko. W przyszłym sezonie czekają nas także gminne derby, bo do klasy okręgowej awansował zespół Francesco Jelna, któremu składamy gratulacje. Obok Francesco awans wywalczyły: ŁKS Łowisko i Transdźwig Stale. Do A klasy w tym sezonie spadło aż pięć zespołów: Wisan Skopanie, Sparta Jeżowe, Retman Ulanów, San Kłyżów i Rotunda Krzeszów. Po rundzie jesiennej z rozgrywek wycofał się LZS Jadachy.
W sezonie 2019/20 klasa okręgowa będzie liczyć 16 zespołów (w zakończonym sezonie było 18). Z ligi spadać będą dwa najgorsze zespoły, chyba, że do klasy okręgowej spadnie z czwartej ligi ktoś z okręgu stalowowolskiego. Wtedy liczba spadkowiczów się zwiększy. Do IV ligi awansuje jeden klub, tak jak to miało miejsce w tym sezonie rozgrywkowym.  
Siarka II Tarnobrzeg mimo wygrania stalowowolskiej okręgówki nie może występować w czwartej lidze, bowiem pierwsza drużyna opuściła szeregi drugoligowców. Przypomnijmy, wg przepisów rółżnica między pierwszą a drugą drużyną musi wynosić dwie klasy. Fakt ten wykorzystała Stal II Stalowa Wola, która zajęła drugie miejsce w tabeli i to ten zespół wystąpi w IV lidze podkarpackiej.

 

Skład klasy okręgowej w sezonie 2019/20

 

Siarka II Tarnobrzeg
LZS Ździary
Sokół Kamień
Bukowa Jastkowice
Sokół Sokolniki
Pogoń Leżajsk
Unia Nowa Sarzyna
Słowianin Grębów
Stal Nowa Dęba
Olimpia Pysznica
LKS Brzyska Wola
Sokół Nisko
Stal Gorzyce
ŁKS Łowisko
Transdźwig Stale
Francesco Jelna


 

 
wstecz   dalej »
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Następny mecz

 vs.


1/2 finału okręg. Pucharu Polski

UNIA - Sokół Nisko -:-

niedziela 15.03., godz. 12:00

Poprzedni mecz

 vs.

15. kolejka V ligi

UNIA - Sokół Sokolniki 1:4

sobota 09.11., godz. 13:00