MZKS UNIA NOWA SARZYNA
Unia pokonała ŁKS Łowisko E-mail
Saturday, 21 September 2019

FOTOGALERIA ZE SPOTKANIA

 

Unia Nowa Sarzyna - ŁKS Łowisko 3:0 (1:0)

bramki: Dawid Gnatek (19.), Artur Łuczak (47.), Kamil Filip (88.)

 

Unia: M. Żuraw - M. Pieróg, A. Grześkiewicz, Sz. Wośko, P. Wiatr, T. Wołoch, K. Błajda, W. Filip (88. K. Niedbała), M. Madej (80. K. Filip), A. Łuczak, D. Gnatek. 

 

Biletem wstępu na mecz było złożenie wolnego datku na szczytny cel - pomoc w rehabilitacji wychowanka klubu Kamila Kusego. Podobne akcje w ten weekend przeprowadzają także KS Sarzyna, Azalia Wola Zarczycka czy Sokół Hucisko. Kamil przybył osobiście na dzisiejsze spotkanie, aby kibicować bylym kolegom z drużyny i podziękować za wsparcie. 

Mecz w pierwszej części spotkania był dość wyrównany, goście sprawiali dobre wrażenie, ale częściej atakowali gospodarze. Unia mogła prowadzić po kilku minutach, ale zamykający akcję Łuczak nie czysto uderzył głową. Pierwsze trafienie miało miejsce w 19. min kiedy Wiatr zderzył się z bramkarzem gości Osipą, piłka trafiła do Gnatka, któremu nie pozostało nic innego, jak umieścić piłkę w pustej bramce. Później ładny rajd lewą stroną zrobił Wiatr, uderzył w krótki róg, ale Osipa był na posterunku. Goście przynajmniej raz poważnie zagrozili bramce Unii, kiedy Grześkiewicz wybił piłkę zmierzającą do bramki. Po zmianie stron Unia dołożyła drugiego gola. Madej dobrze wypuścił Łuczaka, a ten pewnym strzałem w długi róg pokonał Osipę. Goście odpowiedzieli groźnym strzałem z rzutu wolnego, ale Żuraw popisał się skuteczną interwencją. Chwilę później Krystian Błajda wypuścił Tomka Wołocha, ale ten w sytuacji sam na sam trafił wprost w bramkarza. W 71. min Łuczak dostał dobre podanie od Gnatka, ale kiedy minął zawodem bramkarza, zmierzającą do bramki piłkę wybił obrońca, podobnie jak po w zamieszaniu po rzucie rożnym. Goście mieli w tych sytuacjach sporo szczęścia. W 80. min kapitalną akcje zrobił Krystian Błajda, za brakło mu jednak milimetrów, aby zdążyć za odegraniem Łuczaka. W końcówce goście nie wykorzystali okazji do zdobycia bramki honorowej, kiedy Żuraw wygrał pojedynek sam na sam. W 88. min Unia zadała kolejny cios. Łuczak zagrał na prawo do Gnatka, ten odegrał na długi słupek, a Kamil Filip skutecznie zamknął tę ładnę akcję. 


 

 
wstecz   dalej »
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Następny mecz

 vs.


1/2 finału okręg. Pucharu Polski

UNIA - Sokół Nisko -:-

niedziela 15.03., godz. 12:00

Poprzedni mecz

 vs.

15. kolejka V ligi

UNIA - Sokół Sokolniki 1:4

sobota 09.11., godz. 13:00