Unia pokonała rezerwy Siarki E-mail
Sunday, 29 September 2019

SIARKA II Tarnobrzeg - UNIA Nowa Sarzyna 1:5 (1:2)

bramki:
8'   ⚽ 0:1 A. Łuczak
11' ⚽ 0:2 W. Filip
17' ⚽ 1:2 zawodnik gospodarzy (karny)
56' ⚽ 1:3 A. Łuczak
72' ⚽ 1:4 M. Madej
77' ⚽ 1:5 K. Blajda

skład Unii: M. Żuraw - P. Wiatr, M. Pieróg (32. K. Jandziński), Sz. Wośko, W. Ulawski, W. Filip (75. K. Filip), A. Grześkiewicz, K. Błajda (84. A. Błajda), M. Madej (85. K. Niedbała), A. Łuczak (78. T. Wołoch), D. Gnatek.

Mecz od początku toczył się w szybkim tempie, dlatego na groźne sytuacje nie trzeba było długo czekać. Najpierw próbowali z dystansu D. Gnatek i W. Filip, który zamykał podanie M. Madeja. Pierwsza bramka padła już w 8. minucie, kiedy A. Łuczak wykorzystał dobre podanie na środek pola karnego od W. Filipa. Za chwilę role się odwróciły, A. Łuczak wypuścił górną piłką Wojciecha Filipa, który pięknym uderzeniem przy prawym słupku podwyższył na 2:0. Goście odpowiedzili bramką w 17. minucie z rzutu karnego, podyktowanego za faul M. Żurawia na napastniku gospodarzy. W kolejnych minutach więcej okazji do zdobycia gola miała Siarka, ale pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 2:1. Po zmianie stron Unia zagrała lepiej i była bardzo skuteczna. W 56. min dalekie podanie od Sz. Wośki dobrze przyjął A. Łuczak, który zwodem zgubił rywala i strzałem w prawy róg pokonał po raz drugi golkipera gospodarzy. W 72. min M. Madej i D. Gnatek przeprowadzili piękną dwójkową akcję, którą wykończył ten pierwszy strzałem nad wychodzącym bramkarzem. Wynik na 5:1 ustalił pięć minut później K. Błajda, który pewnym strzałem wykończył podanie od M. Madeja. Mecz na żywo transmitował portal nadwisla24.pl, tam też można obejrzeć jego retransmisję.
W następnej 10. kolejce czekają nas derby powiatu - w sobotę 5 października o godz. 15:30 Unia będzie podejmować u siebie Pogoń Leżajsk.