Derby dla Unii E-mail
Saturday, 05 October 2019

FOTOGALERIA ZE SPOTKANIA

Unia Nowa Sarzyna - Pogoń Leżajsk 3:2 (1:1)

bramki: D. Gnatek (5., 51.), K. Błajda (71.) - Ł. Gaweł (12.), D. Drożdzal (90.)

Unia: M. Żuraw - P. Wiatr, M. Pieróg, Sz. Wośko, W. Ulawski, W. Filip (34. K. Jandziński), A. Grześkiewicz, K. Błajda, M. Madej, A. Łuczak (84. T. Wołoch), D. Gnatek.

Pogoń: P. Baranowski - K. Baj,  J. Stefan, R. Drożdzal, Ł. Gaweł, R. Leja (20. M. Pietrycha), D. Drożdzal, A. Drożdzal, G. Czarnecki (68. M. Leptacz), K. Bukowski (85. E. Wawrzaszek), P. Bubiłek.

żółte kartki: M. Madej, Sz, Wośko - G. Czarnecki, czerwona kartka: M. Pieróg, widzów: 450.

Unia zrewanżowała się za ostatnią porażkę w Leżajsku i w meczu derbowym znów jest górą. Ci, którzy spodziewali się łatwego zwycięstwa gospodarzy, byli zawiedzeni, bo Pogoń, jak to bywa w meczach derbowych, okazała się być wymagającym rywalem, choć nie potrafiła wykorzystać gry w przewadze jednego zawodnika.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla Unii, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michała Madeja, piłka trafiła do Dawida Gnatka, który pewnym uderzeniem dał swojej drużynie prowadzenie. Niestety po tej bramce Unici oddali pole rywalom, a ci po szybkiej kontrze doprowadzili do wyrównania. Gola uderzeniem po ziemi w długi róg zdobył Łukasz Gaweł. W pierwszej części więcej bramek już nie padło i do przerwy był remis 1:1. Drugą połowę znów lepiej rozpoczęła Unia, bo już po kilku minutach gry ponownie Dawid Gnatek wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Najpierw jego strzał obronił Baranowski, ale dobiotki już nikt nie zdołał zatrzymać. Unici zdawali się kontrolować przebieg gry, ale na 25 minut przed końcem sprawę skomplikowała czerwona kartka Marcina Pieroga, który nieprzepisowo zatrzymał kontrę gości. Na szczęście jego koledzy stanęli na wyskości zadania, zagrali bardzo ambitnie, a dobrą grę przypieczętowali pięknym golem z rzutu wolnego autorstwa Krystiana Błajdy. Rywale grali jednak do końca i w doliczonym czasie gry zdołali strzelić gola na 3:2, kiedy to Dominik Drożdzal strzałem głową wykończył stały fragment gry. Na więcej nie pozwolili im gospodarze i po końcowym gwizdku Unia mogła świętować cenną derbową wygraną.