MZKS UNIA NOWA SARZYNA
Unia Nowa Sarzyna - szanse klubowe i sportowe E-mail
Thursday, 02 January 2020

 
Po piłkarskiej jesieni kibiców Unii Nowa Sarzyna czeka teraz kilkanaście tygodni przerwy od sportowych emocji – rozgrywki klasy okręgowej regionu Stalowa Wola zostaną wznowione mniej więcej w połowie marca. Podczas rundy wiosennej naszą drużynę czeka kilka naprawdę ciekawych spotkań!
 
Runda jesienna była dla Unii średnio udana. Początek rozgrywek to remis z Sokołem Kamień, później pojawiły się zwycięstwa nad Transdźwigiem Stale i PUKS-em Francesco Jelna, ale już w 4. kolejce trzeba było przełknąć gorycz porażki z Bukową Jastkowice. Tak właśnie wyglądała cała jesień w wykonaniu Unii – wygrane przeplatane meczami przegranymi z teoretycznie słabszymi rywalami, a najlepszym meczem naszego zespołu było bez wątpienia zwycięstwo 5:1 nad rezerwami Siarki Tarnobrzeg, i to na wyjeździe. W rezultacie po 15. kolejkach Unia zajmuje w tabeli klasy okręgowej siódme miejsce, tracąc do lidera – Sokoła Nisko – 14 punktów.
 
Klubów piłkarskich nie można jednak oceniać tylko przez pryzmat wyników sportowych, ale także kwestii organizacyjnych. A te w Unii mają się całkiem dobrze. W rundzie jesiennej naszą drużynę cały czas wspierali lokalni sponsorzy i partnerzy na czele z samorządem Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz Polenergią Elektrociepłownią Nowa Sarzyna.
 
Niższe ligi także atrakcyjne dla bukmacherów
 
„Dla rozwoju Unii najlepsze byłyby oczywiście awanse do wyższych lig rozgrywkowych, gdzie nietrudno o kolejnych sponsorów, wykładających na piłkę nożną naprawdę duże pieniądze. Dzięki znowelizowanej ustawie hazardowej, która weszła w życie 1 kwietnia 2017 r. w sponsoring sportowy – w tym oczywiście klubów piłki nożnej – mogą się angażować legalni bukmacherzy”– mówi Wojciech Borecki, ekspert portalu Legalsport.pl. Należy mieć świadomość, że na największe pieniądze z tytułu umów sponsorskich z bukmacherami mogą liczyć zespoły ekstraklasy oraz I ligi. Firma bukmacherska Fortuna jest nawet sponsorem tytularnym całych rozgrywek, a sponsorem aktualnego Mistrza Ekstraklasy – klubu Piast Gliwice, jest Betclic, który dla kibiców Piastunek przygotował promocyjny profit - 50 zł dodawane do bonusu starowego (łącznie 550 zł z kodem).   Są również operatorzy, którzy działają lokalnie, w niższych klasach rozgrywkowych. I tak np. firma bukmacherska LVBET jeszcze niedawno sponsorowała występującą na poziomie III ligi Lechię Tomaszów Mazowiecki, a bukmacher forBET nadal wspiera również trzecioligowe zespoły Motoru Lublin, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz Sokoła Ostróda.
 
Co ciekawe, zaangażowanie firm bukmacherskich w piłkę nożną na niższym poziomie to nie tylko sponsoring. Operatorzy zakładów wzajemnych przygotowują różnego rodzaju bonusy, promocje i kody dla kibiców chcących typować wyniki II czy III ligi (regularnie informują o nich portale zajmujący się analizą rynku bukmacherskiego w naszym kraju). Dodatkowo, wspomniany forBET jest sponsorem tytularnym rozgrywek IV ligi grupy warmińsko-mazurskiej i regularnie ma w swojej ofercie zakłady dotyczące jej spotkań. Kto wie, być może niedługo któryś z bukmacherów nawiąże także współpracę z naszym Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej i zacznie przygotowywać zakłady na mecze IV ligi podkarpackiej. Będzie to kolejna atrakcja dla kibiców drużyn z regionu oraz powód, by nasi piłkarze walczyli o awans na ten szczebel rozgrywek!
Wszystkie wymienione firmy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów bukmacherskich. Graj odpowiedzialnie u legalnych bukmacherów, z ważną licencją Ministerstwa Finansów.
 
wstecz   dalej »
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Następny mecz

 vs.

20. kolejka V ligi

Azalia W. Zarczycka - UNIA -:-

wiosna 2021 r.

 

Poprzedni mecz

 vs.

19. kolejka V ligi

Bukowa Jastkowice - UNIA 0:6

niedziela 22.11., godz. 13:00