MZKS UNIA NOWA SARZYNA
Podsumowanie jubileuszowego turnieju Admin Cup 2020 E-mail
Wednesday, 12 February 2020

 

Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej „Admin Cup” w Nowej Sarzynie doczekał się swojego jubileuszu. Z tej okazji Burmistrz Miasta i Gminy ufundował uczestnikom pamiątkowe medale w dowód uznania za tworzenie wspaniałej atmosfery sportowej, połączonej z działalnością charytatywną.
10. edycja tego wyjątkowego spotkania administratorów piłkarskich stron internetowych i dziennikarzy sportowych odbyła się 11 stycznia br. w hali MOSiR-u w Nowej Sarzynie. Kolejny raz nie zawiedli, ci, którzy od lat skupieni wokół Dariusza Łaty, tworzą ten turniej, pomagają w organizacji, przeznaczają pamiątki sportowe na licytacje towarzyszące zmaganiom i dbają o niepowtarzalną przyjacielską atmosferę. Mowa o zawodnikach drużyn Lecha Poznań, Siarki Tarnobrzeg, Stali Kraśnik, GKS-u Tychy, reprezentacjach Świętokrzyskich i Podkarpackich Dziennikarzy Sportowych, Unii Nowa Sarzyna, Elektrociepłowni Nowa Sarzyna oraz debiutujących ekip Widzewa Łódź i Iskry Zgłobień.  
W tym roku grano, kwestowano i licytowano na rzecz 8-letniego Wiktora Stachnia z Sarzyny, który cierpi na autyzm. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów częstych wizyt Wiktora w specjalistycznych ośrodkach w Krakowie. Wylicytowano, m.in. koszulki klubowe z autografami drużyn biorących udział w zawodach oraz Jagiellonii Białystok, Polonii Warszawa, GKS-u Katowice, Korony Kielce, Rakowa Częstochowa, stroje siatkarek Developresu Rzeszów, siatkarzy Resovii czy piłki z autografami. Przekazali i licytowali je ludzie o wielkim sercu i wrażliwości, w tym osoby niepełnosprawne, na rzecz których odbywały się wcześniejsze edycje Admin Cup.
Oficjalne otwarcie zawodów miało miejsce w południe z udziałem Sekretarz Miasta i Gminy Danuty Pinderskiej oraz Wiktora Stachnia z rodziną, którzy dokonali pierwszego kopnięcia piłki.  
Rywalizację w grupie A zwyciężyła z kompletem punktów Stal Kraśnik, a w grupie B najlepsza była miejscowa Unia. W finale oba zespoły stworzyły bardzo emocjonujące widowisko. Stal prowadziła już 4:0, ale gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania. Dopiero rzuty karne wyłoniły kraśniczan, jako zwycięzców turnieju. Ta sztuka udała im się po raz pierwszy w historii. W meczu o trzecie miejsce Siarka Tarnobrzeg pokonała 2:1 Elektrociepłownię Nowa Sarzyna. Nagrody, puchary, dyplomy i podziękowania wręczyli prezes MZKS Unia Zbigniew Hatylak oraz główny organizator i pomysłodawca Admin Cup Dariusz Łata, który w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim sponsorom, darczyńcom, osobom i instytucjom zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia oraz zaprosił na poturniejowe spotkanie integracyjne.  
Zawody wsparli finansowo lub rzeczowo: Miasto i Gmina Nowa Sarzyna, Powiat Leżajski,  CIECH Sarzyna S.A., firmy „Aror” z Krakowa i „Decor” z Krosna, sklep spożywczy Michał Paradka, lek. med. Stanisław Małecki, Pizzeria „Aniela”, Cukiernia „Juel”, sklep mięsny „Osip”, Miejski Zakład Komunalny w Leżajsku, PHU „Sarzyna”, PC Logistic oraz Grupa Pomocy Humanitarnej PCK w Rzeszowie.

 


 

 
wstecz   dalej »
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Następny mecz

 vs.

20. kolejka V ligi

Azalia W. Zarczycka - UNIA -:-

wiosna 2021 r.

 

Poprzedni mecz

 vs.

19. kolejka V ligi

Bukowa Jastkowice - UNIA 0:6

niedziela 22.11., godz. 13:00