Udany rewanż Tomasovii E-mail
Sunday, 05 April 2009

Unia Nowa Sarzyna - Tomasovia Tomaszów L. 0:1

bramka: Piotr Wójcik (88')

Unia: Ząbczyk - Łuczak, Bartnik, Gaca, K. Mierzwa, Oślizło, Gap, Wtorek, Szafran (74' Brusik), Juda (43' Radawiec), Bednarz (79' Telka)
Tomasovia: Bartoszyk - Raczkiewicz, Chwała, Sioma, Myszkowski, Baran (90' Banaś), Kasperek, Ciećko, Wójcik (90' Zatorski), Gozdek (60' Żurawski), Pacholarz (70' Stefanik)

sędziował: Arkadiusz Kuczaj z Dębicy, widzów: 400 (w tym 20 z Tomszowa Lubelskiego)

 

Do nieudanych muszą zaliczyć drugi występ przed własną publicznością w rundzie wiosennej piłkarze Unii. W dzisiejsze popołudnie zawodnikom Piotra Brzezińskiego wyraźnie brakowało świeżości. Pojedynki w niewielkich odstępach czasowych z Karpatami i Izolatorem wyraźnie odbiły się na ich kondycji fizycznej. Już początek spotkania wskazywał na to, że to goście będą dziś nadawać ton tym zawodom. W 4 min Raczkiewicz głową uderzał minimalne nad poprzeczką bramki Ząbczyka. Następnie efektowną przewrotką popisał się Pacholarz, ale jego strzał nie mógł przynieść bramki, bo golkiper Unii był dobrze ustawiony. Natomiast w ostatnich fragmentach pierwszych 45 minut, obrońcy Unii nie zatrzymali Ciećki, który groźnie uderzał obok prawego słupka. Niestety Unici nie zdołali sobie w tej części spotkania wypracować dogodnych sytuacji strzeleckich. Po zmianie stron gra się nieco wyrównała. W 47 min gospodarze przeprowadzili szybką kontrę, ale uderzenie Gapa zablokowali obrońcy Tomasovii. W 75 min Radawiec został sfaulowany w odległości ok. 30 m od bramki Bartoszyka. Z rzutu wolnego Bednarz uderzył jednak wprost w bramkarza przyjezdnych. Chwilę później zakotłowało się pod bramką Unii. Najpierw uderzenie z lewego kąta wybronił Ząbczyk, a po dobitce piłka przetoczyła się wzdłuż lini bramkowej. Na szczęście żaden z tomasowian nie zdążył zamknąć tej akcji. Na pięć minut przed końcem gospodarze mieli najlepszą okazję do zdobycia gola. Niestety, najpierw Kamilowi Mierzwie, a potem Piotrkowi Gapowi defensywa Tomasovii skutecznie przeszkodziła w oddaniu precyzyjnych strzałów. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, Tomasovia zadała decydujący cios. Piłkę tuż przed polem karnym dostał Piotr Wójcik i mierzonym uderzeniem tuż przy słupku pokonał Ząbczyka. Nasi obrońcy zaspali w tej sytuacji. Tyma samym 3 pkt. pojechały do Tomaszowa Lubelskiego, a Tomasovia zrewanżowała się Unitom za porażkę z jesieni na własnym stadionie. Zespół Zbigniewa Kuczyńskiego zagrał bardzo mądrze taktycznie, tłumiąc akcje Unitów w zarodku. Konsekwentna gra do końca pozwoliła tomaszowianom odnieść zasłużone zwycięstwo.

 
wstecz   dalej »
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Następny mecz

 vs.

20. kolejka V ligi

Azalia W. Zarczycka - UNIA -:-

wiosna 2021 r.

 

Poprzedni mecz

 vs.

19. kolejka V ligi

Bukowa Jastkowice - UNIA 0:6

niedziela 22.11., godz. 13:00