Derby 2020: Unia - Pogoń E-mail
Monday, 12 October 2020
Relacja LIVE
92 minKONIEC MECZU. Derby 2020 kończą się remisem 1:1. Niedosyt po stronie Unii, bo miała więcej sytuacji. Dziękujemy za uwagę.
88 minUnia atakuje, szuka zwycięskiego gola. Goście zagubieni
86 minGOL!!!! Alan Grześkiewicz precyzyjnym strzałem przy prawym słupku doprowadził do wyrównania
86 minTworko upomniany żółtą kartką
84 minŁuczak z wolnego trafił w głowę obrońcy
79 minZmiana w Unii. Za Gnidca Herdyna
77 minPogoń mogła dobić gospodarzy. Stefan wrzucił z prawej flanki, a Gronowicz trafił głową w poprzeczkę.
75 minZmiana w Pogonii za Ryhzaka wchodzi Gronowicz
68 minNieprawdopodobna sytuacja i pech gospodarzy. Łuczak trafił w spojenie słupka z porzeczką z rzutu wolnego. Dobitkę głową Wiatra wybił obrońca z linii bramkowej, kolejna dobitka głową Czechowicza także wybita przez obrońcę z bramki.
64 minŁadna akcja gospodarzy zakończona uderzeniem Łuczaka. Branowski broni.
62 minPierwsza zmiana w Unii. Za Bieńkowskiego Czechowicz
61 minBłajda wypuścił Grześkiewicza, ale ubiegł go wychodzący bramkarz gości
59 minRzut rożny dla gospodarzy. Wrzucał Błajda, a w polu karnym nieskutecznie główkował Łuczak.
48 minPod bramką Unii szarżował Pietrycha, ale zatrzymał go Szymon Wośko
46 minRozpoczęła się druga odsłona meczu derbowego. Bez zmian w obu ekipach
45 minKONIEC 1. POŁOWY. Prowadzi Pogoń, Unia ma czego żałować, bo nie wykorzystała rzutu karnego. Wracamy po przerwie.
41 minNiestety Branowski wyczuł Wiatra i obronił jedenastkę!
40 minRzut karny dla Unii po zagraniu ręką w polu karnym po wrzutce Błajdy
39 minFaulowany Wiatr. Będzie stały fragment gry w okolicach pola karnego gości
38 minSporo faulów z obu stron, stąd częste przestoje w grze
35 minZ rzutu wolnego uderzył Błajda, ale Branowski broni na raty
34 minŁuczak faulowany przed narożnikiem pola karnego
31 minW końcu groźnie pod bramką gości. Najpierw wrzucał Madej, a następnie z prawej flanki Grześkiewicz. Za brakło szczęścia żeby zamknąć te akcje.
24 minSporo nerwowości i niedokładności w poczynaniach Unii. Stawka meczu trochę sparaliżowała naszych zawodników. Goście zadowoleni z prowadzenia nie kwapią się do gry ofensywnej
18 minKibice Pogonii dotarli pod stadion, ale nie zostaną wpuszczeni na trybuny.
16 minNiestety szybka kontra gości, Dawid Pigan wyszedł sam na sam i mocnym strzałem daje prowadzenie swojej drużynie
10 minDziesięć minut gry za nami. Na murawie sporo walki, na trybunach głośny doping kibiców gospodarzy. Bez groźnych sytuacji
6 minLadny pozycyjny atak Unii, ale Madej był na pozycji spalonej.
1 minO 15:04 arbiter Rafał Sawicki dał sygnał do gry. Na stadionie słonecznie, Unia na biało, Pogoń w strojach granatowych
0 minInfo2: W ubiegłym sezonie Unia pokonała Pogoń 3:2. Bramki zdobyli D. Gnatek 2x, K. Błajda oraz Ł. Gaweł i D. Drożdzal. Mecz odbył się 5 października w Nowej Sarzynie. Runda rewanżowa została odwołana z powodu epidemii.
0 minInfo3: Oba zespoły są w formie i dotychczas niepokonane, ale to Unia z dorobkiem 28 pkt. prowadzi w tabeli. Pogoń jest trzecia ze stratą 6 pkt.
0 minInfo4: Jak wyliczył jeden z naszych redaktorów, bilans dotychczasowych spotkań ligowych jest na korzyść Unii: 9-6-5, jednak. Nie brane były pod uwagę także wyniki z Unią Leżajsk i Spartą Leżajsk, które funkcjonowały przed Pogonią w latach pięćdziesiątych.
0 minInfo5: O godz. 15:00 na stadionie Unii rozpoczną się kolejne ligowe derby. Niestety tym razem z ograniczoną liczbą kibiców z uwagi na wprowadzone restrykcje.
UNIA1:1Pogoń Leżajsk