MZKS UNIA NOWA SARZYNA
Zaduszkowe granie E-mail
Autor: Administrator   
Friday, 31 October 2008

 W niedzielę o godz. 13:00 Piotr Brzeziński poprowadzi Unię przeciwko Stali Rzeszów, którą trenował w sezonie 2006/07 w III lidzie. Stal Rzeszów co sezon zapowiada skok do wyższej ligi. Rzeszowianie największe szanse na awans do II ligi mieli w sezonie 2005/06, kiedy to nikt nie słyszał apelów Stali, że Korona, która wygrała wtedy ligę, zrobiła to w nieczysty sposób. Stal zajęła wówczas 2. pozycję i nie dała rady w barażu słynnemu, chorzowskiemu Ruchowi. Katastrofą można nazwać ubiegły sezon w wykonaniu biało-niebieskich, bo nie potrafili uzyskać promocji do nowej II ligi, kiedy awansowało aż 8 zespołów. Marne to pocieszenie, że ta sztuka nie udała się żadnemu podkarpackiemu klubowi. Bieżący sezon Stalowcy zaczęli bardzo dobrze, później dostali zadyszki, a trener Andrzej Orzeszek przypłacił za to posadą. Nowy szkoleniowiec, Czesław Palik zaliczył w Przeworsku udany debiut. W spotkaniu z Unią będzie chciał ten wynik powtórzyć, tym bardziej, że Resovia groźnie odskoczyła od stawki. Unitów czeka więc chyba najtrudniejszy mecz wyjazdowy tej rundy. Ligowa tabela, która mówi o 1 pkt. różnicy między Stalą a Unią nie stawia nas na straconej pozycji. Przyznać trzeba jednak szczerze, że o punkty na Hetmańskiej będzie niezwykle ciężko. W historii ligowych spotkań oba kluby spotykały się ośmiokrotnie. Unici nie wygrali żadnego spotkania, przegrywając 7 razy i raz remisując (wyniki w rozwinięciu newsa). Wygrać udało się za to w 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgowym w sezonie 2004/05. Wówczas na Piłsudskiego Unia po bramkach Gapa i Bartłomowicza pokonała Stal 2:1. Przed sezonem obie ekipy spotkały się w Wysokiej Głogowskiej na grze kontrolnej. Spotkanie to zakończyło się remisem 2:2, a po 2 bramki zdobyli najskuteczniejsi strzelcy obu drużyn: Ireneusz Gryboś oraz Stanisław Bednarz. Z meczu Stal - Unia serwis przeprowadzi tekstową relację na żywo.

Czytaj całość...
 
Grzegorz Lato nowym prezesem PZPN E-mail
Autor: Administrator   
Thursday, 30 October 2008

  Nowym prezesm Polskiego Związku Piłki Noznej został Grzegorz Lato. Tym samym zakończyła się trwająca od 28 czerwca 1999 roku era Michała Listkiewicza na tym stanowisku. W głosowaniu brało udział 113 delegatów (jeden głos nieważny) . W szranki stanęło 3 kandydatów, ponieważ przed głosowaniem swoją kandydaturę wycofał Tomasz Jagodziński. Grzegorz Lato uzyskał 57 głosów, co pozwoliło mu zwyciężyć już w I turze. Zdzisław Kręcina zdobył poparcie 36 delegatów. Największym przegranym okazał się Zbigniew Boniek, który zebrał zaledwie 19 głosów. Kandydaturę Grzogorza Laty mocno forsowł Podkarpacki ZPN z prezesem Kazimierzem Greniem na czele.

 
Przedostatnia ligowa kolejka E-mail
Autor: Administrator   
Thursday, 30 October 2008

 Przed nami 14. kolejka III ligi lubelsko-podkarpackiej, która z uwagi na święteczną sobotę w całości zostanie rozegrana w niedzielę 2 listopada. Tytuł mistrza jesieni zapewniła sobie już Resovia, która odskoczyła najgroźniejszym rywalom na "odległość" 6 pkt. Rzeszowianie w całej ligowej stawce prezentują się zdecydowanie najrówniej i wszystko na to wskazuje, że będą głównymi kandydatami do awansu. Tym razem Resovia spotka się z Tomasovią w Tomaszowie Lubelskim. Nas najbardziej interesuje inny rzeszowski klub, Stal, która będzie naszym rywalem na stadionie przy ul. Hetmańskiej 69. Obok konfrontacji Stal - Unia meczem kolejki będzie pojedynek między Orlętami Radzyń Podlaski a wiceliderującymi rezerwami Górnika. W Kraśniku spotkają się nasi ostani rywale, a więc Stal z Wisłoką. W Boguchwale kibice obejrzą zmagania dwóch najsłabszych ekip z podkarpacia, czyli Izolator kontra Stal Mielec. Orły z Przeworska jadą na daleki wyjazd do Łukowa, a biłgorajska Łada powalczy z Karpatami w Krośnie. Zamykający tabelę Spartakus będzie gościł Avię Świdnik. Uczestników Ligi Typerów zapraszamy do obstawiania wyników, a program 14. kolejki znajduje się w rozwinięciu newsa.

Czytaj całość...
 
Unia TV: Unia - Wisłoka E-mail
Autor: Administrator   
Tuesday, 28 October 2008
 
Udane występy szachistów E-mail
Autor: Administrator   
Monday, 27 October 2008

 I/ Wyniki III Zjazdu IV ligi szachowej seniorów w Pilźnie 26.10.2008

1/ Unia Nowa Sarzyna – Staroniwa II Rzeszów 6 : 0
Punkty dla Unii: Rafał Stępień, Stanisław Grzywna, Michał Bąk, Piotr Biskupik, Łukasz Osipa i Teresa Stępień – po 1

 

2/ Unia Nowa Sarzyna – Staroniwa I Rzeszów 4 : 2
Punkty dla Unii: Rafał Stępień, Michał Bąk, Łukasz Osipa i Teresa Stępień – po 1

 

3/ Unia Nowa Sarzyna – LKS I Lubcza Racławówka 5 : 1

Punkty dla Unii: Stanisław Grzywna, Michał Bąk, Piotr Biskupik i Łukasz Osipa – po 1, Rafał Stępień i Teresa Stępień – po 0,5

 

Po rozegraniu 9 meczów w tabeli IV ligi prowadzi nasza drużyna z 16 punktami meczowymi (42,5 małych punktów) wyprzedzając o 1 pkt meczowy drużyny Hetmana III Pilzno i TKSZ Tarnobrzeg. Do rozegrania pozostały dwa mecze, w tym mecz z drużyną Hetmana Pilzno. Ostatni, IV Zjazd odbędzie się 23.11. w Rzeszowie. O występie juniorów na turnieju w Jeżowem czytaj w rozwinięciu newsa.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 2986 - 3000 z 3086
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Następny mecz

 vs.

20. kolejka V ligi

Azalia W. Zarczycka - UNIA -:-

wiosna 2021 r.

 

Poprzedni mecz

 vs.

19. kolejka V ligi

Bukowa Jastkowice - UNIA 0:6

niedziela 22.11., godz. 13:00